вторник, 21 августа 2012 г.

ПОРТФОЛІО ПРОЕКТУ

Назва проекту «Моє пізнання нового»
Назва навчальної теми «Українська література, 9 клас. Григорій Сковорода. Життя і творчість філософа, просвітителя, поета. Його християнські морально-етичні ідеали».
Основний та другорядні навчальні предмети Це стосується також історії, української мови.
Вік учнів, клас 13 років, 7 клас
Стислий опис проекту

Цей проект дасть учням 9 класу (вивчення творчості Г. С. Сковороди) познайомитися з життєвим і творчим шляхом видатної людини із серії Великі українці. Учні повинні побувати в садибі-музеї у Сковородинівці, де прожив останні роки життя письменник, де його могила, або провести заочну екскурсію по залах музею. Учнівські групи створюватимуть мультимедійні проекти про біографію письменника або його афоризми.

Навчальні цілі
У процесі виконання проекту учні навчаться висловлювати власні судження, оцінювати, порівнювати, проводити аналогії з сучасним життям, власним досвідом. Після використання проектної технології в учнів будуть вироблені вміння компетентно і цілеспрямовано орієнтуватися в інформаційному і комунікативному сучасному просторі, застосовувати здобуті на уроках літератури знання, навички у практичному житті, матимуть бажання і спроможність вчитися.
Опис оцінювання
На початку навчального проекту
На початку проекту вчитель задає бліц диктант, щоб перевірити знання учнів, які вони мали до цього уроку. Потім демонструє учням мультимедійну презентацію, роздає міні-підручник, створений учителем. Діти отримують таблиці «ЗХД» і отримують консультації від учителя та учнів-консультантів

Під час роботи
Упродовж виконання проекту проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських робіт та здійснювати моніторинг власного навчання.

В ході проекту
Учитель з учнями використовують З-Х-Д таблиці, які дадуть змогу скорегувати напрямок навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень, за допомогою спостережень, за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів, проведення коротких самостійних робіт. Щотижнево за допомогою листа взаємного оцінювання учні оцінюють діяльність один одного в групі.
Діяльність учнів

Спочатку вчитель створює міні-підручник для учнів, у якому будуть подані допоміжні теоретичні матеріали, цікаві афоризми із творів Г. Сковороди. Такий підручник дається кожній групі як допоміжний матеріал. Клас ділиться на групи, у яких діти виконують чітке завдання своєї групи і свою роль у групі. Перша група називається «Дослідники-шукачі», друга – «Науковці», третя – «Читачі», четверта – «Експерти». Кожна група має окремо завдання на інформаційному буклеті, яке вона повинна виконати за певний час і представити на огляд усьому класу. Завдання даються інформаційного характеру та пошукового, а також критичного.
За допомогою допоміжного та самостійно пошукового матеріалу створюють проекти і захищають.


Відомості про автора Людмила Чаговець
Учитель, українська мова та література
Коротичанський ліцей Харківської районної ради Харківської області
Сел. Коротич, Харківський район, Харківська область
т. 0678405712
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу 13.08.12 – 20.08.12
Місце проведення тренінгу Манченківська ЗОШ I-III ступенів Харківської районної ради Харківської області
Тренер Ковбаса Віктор Михайлович

Комментариев нет:

Отправить комментарий